Rudy`s blog over Italiaanse Design Keukens e.d.

Rudy`s blog over Italiaanse Design Keukens e.d.
Klik hier om naar mijn website te gaan!

woensdag 31 december 2025

Bezoek Snaidero fabriek - 3

Na de eerste indrukken van mijn trip, kon ik gisteren en eergisteren al wat delen.

Vandaag nog een keer een berichtje over het bezoek bij Snaidero in Italië.

Tijdens mijn bezoek woonde ik namelijk een presentatie bij. Er is een nieuw management. Dit nieuwe management heeft de koers radicaal omgegooid, met één duidelijk doel: herkenbaarheid en uniformiteit op wereldniveau.

























Het management van Snaidero vindt dat de herkenbaarheid bij dealers te wensen overliet. Dat gaat veranderen.

Vanaf nu moeten alle Snaidero-showrooms wereldwijd dezelfde, hoogwaardige uitstraling hebben. Deze nieuwe, strakke huisstijl is niet vrijblijvend. Dealers die zich hier niet aan kunnen of willen aanpassen, moeten afscheid nemen. Het wordt: één Snaidero, één gezicht.

























Er zijn duidelijke richtlijnen. Zo moeten de stickers van de etalageruit verdwijnen en worden de logo's aangepast (mijn gevel is inmiddels al up-to-date). Alleen de openingstijden – in het Italiaans – mogen op de deur blijven.

Ook binnenin wordt de herkenbaarheid doorgevoerd. Denk aan specifieke elementen zoals een wit doek met bewegende beelden dat door Snaidero zelf wordt aangeleverd.

Ook reclame-uitingen moeten in de nieuwe huisstijk. Nu doe ik zelf niet aan reclame, dus daar heb ik geen last van.

Een van de grootste veranderingen zit in de inrichting van de showroom. Waar ik voorheen volledig vrij was in mijn keuze en opstelling, heeft het hoofdkantoor nu een stevige vinger in de pap. Zij stellen dat hun wereldwijde marktkennis groter is dan die van een individuele ondernemer.

Een voorbeeld: de G12-keuken die ik recent bestelde, viel al onder dit nieuwe regime. Mijn aanvraag werd grondig aangepast door het team in Italië. Er wordt serieus over "vergaderd" en ik krijg feedback van ze. Maar eerlijk is eerlijk: het kost wel extra tijd.

Ook hebben ze opmerkingen over de hoeveelheid keukens. Zij prefereren bijvoorbeeld één enorme keuken boven twee wat kleinere keukens (ze vinden dat ik teveel keukens heb). Maar... uiteindelijk blijf ík verantwoordelijk voor mijn showroom.

























Als laatste nieuws: het Micalak kleurenprogramma wordt aangepast en technisch verbeterd. Binnenkort ontvang ik de nieuwe samples. Een einde komt er daarnaast aan de hoogglans metallic lak. Blijkbaar is de vraag hiernaar zo sterk gedaald dat de verfleverancier ermee is gestopt.

Kortom, Snaidero zet in op een helder, uniform en premium imago, van Italië tot in mijn showroom. Het is een strenger regime, met meer regie van bovenaf, maar wel met een duidelijk doel: de merkwaarde en herkenbaarheid versterken.

dinsdag 30 december 2025

Bezoek Snaidero fabriek - 2

Gisteren was ik in de Snaidero fabrieksshowroom in Italië, waarover ik al een eerste bericht plaatste. Omdat er zo veel te zien was – en het verhaal anders te lang werd – komt hier het vervolg.

























Je merkt het overal: natuurlijke materialen zijn weer helemaal in de mode. En dat zie je direct terug in de Snaidero showroom.

Waar een paar jaar geleden vooral zwarte keukens hip waren, is er nu weer volop ruimte voor de warmte van hout. Eikenhout, om precies te zijn.

Persoonlijk ben ik wel een fan. Hout voelt vertrouwd, maar de kleur ervan is natuurlijk wel erg trendgevoelig. Eiken is daarin een relatief veilige keus.

Eind jaren 90 was beuken populair, later kersen en ook teak hebben we voorbij zien komen. Maar eiken is eigenlijk altijd wel een constante gebleven.























Ook de prachtige natuursteen (kwartsiet) Taj Mahal is duidelijk in de mode. De indrukwekkende beursopstelling van de Eurocucina (de keukenbeurs van april 2024) staat nog in de Snaidero showroom opgesteld. Hier is het Taj Mahal niet alleen als werkblad gebruikt, maar ook op de achterwand en zelfs als rugwand in de Rialto glazen kasten.

Een bijzonder detail bij deze opstelling zijn de rode deuren (Rosso Fiorentino), die zijn voorzien van een speciale lak. Deze lak verkleurt of verandert van tint afhankelijk van de lichtval – een magisch effect!























Gisteren had ik het al even over de Orbita met zijn dynamische, schuine vormen.

In de Snaidero showroom zag ik deze keuken met een slimme toepassing van de nieuwe passagedeuren. Als je ze opent, kom je in een aangrenzende ruimte – in dit geval een extra keuken.

In Nederland zie ik me dit eerder voor als toegang tot een wasruimte of een praktische bijkeuken.























Er stonden trouwens meerdere Orbita-keukens. Eentje had een strak Fenix-werkblad, waarbij hetzelfde Fenix-materiaal ook terugkwam in de keukenfronten.

En dan nog een leuk detail bij de eerste Orbita-opstelling: je ziet daar een open boven kast waarbij een stuk keukenfront door steekt.

Om eerlijk te zijn weet ik nog niet hoe ik dat precies moet tekenen in mijn tekenpakket, maar ik weet in elk geval wél dat het bij Snaidero mogelijk is!























Voor nu even genoeg over de Snaidero keukens.

Wij zijn gisteravond doorgereden naar ons hotel in Trento. Vandaag maar eens een dagje deze prachtige stad in het noorden van Italië verkennen.

Ik was er tien jaar terug nog met het vliegtuig geweest maar ben toen niet naar de stad zelf gegaan.























maandag 29 december 2025

Bezoek Snaidero fabriek - 1

Vandaag bracht ik een bezoek aan het hart van het Italiaanse keukendesign: de Snaidero-fabriek in Majano, Udine.

Een afspraak die eigenlijk al eerder had moeten plaatsvinden. Snaidero had gevraagd te wachten tot hun compleet vernieuwde fabrieksshowroom klaar was.























De showroom is niet alleen vergroot, maar heeft een totale metamorfose ondergaan. De inrichting is volledig aangepast aan de nieuwe, wereldwijde 'look-and-feel' van Snaidero. Het doel is ambitieus en helder: of je nu een Snaidero showroom in Los Angeles, Melbourne of… Arnemuiden binnenstapt, de sfeer en uitstraling moeten overal identiek zijn. Een uniforme, herkenbare Snaidero-ervaring over de hele aardbol.

Onderdeel van deze nieuwe look-and-feel is natuurlijk ook het logo. Dit is subtiel aangepast. Ook bij mijn eigen showroom is dit inmiddels aangepast op de gevel.




















Uiteraard ontbreken de iconen niet in de nieuwe Snaidero showroom. De Vision en de Ola staan er prominent. De Ola, ontworpen door de legendarische Paolo Pininfarina, is de ware 'evergreen' van het merk. Het is het oudste model in de collectie, maar van geen enkele tijd.
























In mijn eigen keukenshowroom in Arnemuiden staan dan ook drie opstellingen van deze tijdloze Italiaanse designkeuken.























Het andere Icoon de Vision – in Italië prachtig in het wit uitgevoerd – is eveneens een plaatje. Bij mij in de showroom staat 'ie in het stoere Grigio Cemento, wat weer een heel ander karakter geeft. Dat is juist het mooie van dit design: het draagt elke kleur met elegantie.























Een opvallende verschijning is de Frame. Dit model maakte eerder deel uit van de iconencollectie, maar valt nu (terecht) onder "Sistema".

De Frame is, met zijn conservatievere styling, duidelijk ontwikkeld voor de markt die een traditioneler geïnspireerde keuken zoekt – met name in de VS.























De opstelling in Majano is dan ook voorzien van apparatuur van Wolf en Sub-Zero, wat een andere, robuustere sfeer creëert dan de ingetogen lijnen van de Ola en Vision. Bijzonder detail: de wandkasten hier zijn uitgevoerd in het Rialto-programma: ultradun omkaderde glazen kasten. Dit elegante systeem is overigens model onafhankelijk; ik heb het bijvoorbeeld ook verwerkt in mijn nieuwe G12 showroomkeuken (dat is immers geen Frame).























Naast de Frame staat nog een ander traditioneel model: de Quadra.

Hier laat Snaidero zien hoe je met 'mix-and-match' verschillende elementen kunt combineren. De wandkasten zijn bijvoorbeeld niet uit het Quadra-programma, en zelfs de kranen bij het eiland en de spoelbak wijken af.

Ook zie je drie werkbladen gemixt; een rvs werkblad bij de kookplaat, een houten werkblad en tenslotte keramiek werkbladen (waar de spoelbakken in zitten).























Voor mij als specialist ligt de focus echter onveranderd op het pure, tijdloze Italiaanse design.

De elegantie van lijnvoering, het spel met materialen en de innovatieve geest die modellen als de Ola en Vision zo iconisch maken, dát is de passie die ik in Arnemuiden uitdraag.

Mijn keukenshowroom blijft uiteraard een plek waar liefhebbers van verfijnd design hun hart kunnen ophalen.























Naast de Icone-collectie heeft Snaidero zoals gezegd ook het Sistema-programma. Dit is het programma zonder specifieke topdesigner, zoals Pininfarina voor de Ola en Vision.

Kwalitatief is Sistema exact hetzelfde; denk aan de superieure ladebakken, scharnieren en afwerking. Het verschil zit 'm in de vrijheid van ontwerp.

Sistema is een 'gewone' keuken zonder de strikte restricties van een architectonisch meesterontwerp, wat ruimte biedt voor meer persoonlijke configuraties. En 'gewoon' is hier relatief, want ook in Sistema kun je perfect strakke, moderne keukens samenstellen die allesbehalve traditioneel zijn.























Twee opvallende nieuwe ontwikkelingen binnen Sistema zijn de passage-deuren. Deze zijn nu officieel opgenomen en er zijn twee versies: een als normale, doorlopende scharnierende deur tot aan de vloer (zonder plint), en een variant met een smalle opbergkast achter de deur.























Daarnaast is er goed nieuws voor liefhebbers van de Rialto-kasten: deze zijn nu ook leverbaar met klepdeur. Wel even opletten: als je bij Snaidero de bijbehorende LED-verlichting bestelt, krijg je bij deze versie horizontaal in plaats van verticaal geplaatst LED-licht.























Op de foto hier onder zie je weer een andere Snaidero Rialto glazen kast toegepast in een "Living" opstelling. In dit Living pakket zijn ook een aantal nieuwe kasten toegevoegd trouwens. Het gaat te ver om dit ook allemaal te gaan benoemen.

Snaidero biedt dus de optie om hun kasten ook toe te passen in de woonkamer, bijkeuken en slaapkamer.























En dan hebben we de Orbita, een keuken uit het Sistema-pakket waar ik eerder al over schreef.

Ook deze keuken stond uiteraard in de vernieuwde Snaidero showroom opgesteld. Waar de Ola en Vision spelen met ronde, organische vormen, kiest de Orbita resoluut voor een dynamische lijnvoering met schuine kastelementen.























Het resultaat is een keuken met een eigenzinnig, eigentijds karakter. Om eerlijk te zijn: in mijn eigen showroom staat de Orbita niet. En ik moet toegeven dat ik dit model op dit moment nog niet in mijn tekenpakket kan verwerken.























Om het wat overzichtelijk te houden; later meer...

zaterdag 27 december 2025

Oostenrijk

Vanmorgen vroeg zijn we in Oostenrijk aangekomen. We hopen hier enkele dagen te blijven alvorens we doorrijden naar Italië.

We hebben immers een afspraak daar bij de fabriek van Snaidero.

























Ik moet wat dingen brengen en ophalen bij Snaidero. Ook heb ik een afspraak daar om de nieuwe Snaidero fabrieksshowroom te bekijken.

Vorig jaar was ik ook geweest tijdens de kerstvakantie maar inmiddels is de showroom vernieuwd.

























vrijdag 26 december 2025

Gaggenau Minimalistic ovens in gebruik

Tijdens de kerst thuis heb ik de nieuwe Gaggenau Minimalistic ovens gelukkig goed kunnen testen. Van de klant van project 1208 uit Scharmer had ik nog een rollade gehad. Zoals jullie hier onder kunnen zien heb ik in elk geval de foto nog 😃.

Ik kwam er achter dat de standaard instellingen van de Gaggenau oven (met het automatische programma) nogal erg conservatief waren. Maakt niet uit want ook zonder automatisch programma werkt de oven uiteraard.

Wel handig dat je in de Homeconnect app feedback kunt aangeven als je wilt dat het programma aangepast moet worden. Wat ik ook heel mooi vind is dat het licht van de oven gedimd wordt als je er niet voor staat. Als je dan dichterbij komt dan gaat het licht vanzelf weer naar normaal. Heel chique.
























Zometeen hoop ik nog even in België bij een klant langs te gaan en dan gas er op richting Oostenrijk. Na het weekend hoop ik ook nog naar Italië te gaan. Mijn keukenshowroom is tussen kerst en oud-en-nieuw immers gesloten.

donderdag 25 december 2025

Kerst 2025

Allereerst: een hele fijne en gezegende kerstdagen gewenst! In plaats van de traditionele kerstkaart stuur ik ook dit jaar weer een persoonlijke videogroet – beter voor het milieu 😃 - én een leuk moment om even écht contact te maken.

In deze video, die ik – heel toepasselijk – heb opgenomen in mijn eigen keuken thuis, blik ik samen met jullie terug op 2025. Wat was het een prachtjaar vol bijzondere projecten! We hebben weer mogen werken aan de mooiste Italiaanse designkeukens, elk met een eigen verhaal en karakter.

Ook in de showroom is er het nodige gebeurd. Ik heb me dit jaar vooral gefocust op een grote vernieuwing: de iconische Gaggenau 200-serie apparaten zijn (op één set na!) uitverkocht en hebben plaatsgemaakt voor de strakke, tijdloze nieuwe Gaggenau Minimalistic lijn. Een ontwikkeling waar ik enorm enthousiast over ben, en die ik zelf nu thuis ook met veel plezier gebruik.

Maar… dit was eigenlijk nog maar het begin. In 2026 gaan we groots uitpakken, want dan hopen we iets heel bijzonders te vieren: het 25-jarig jubileum van de showroom! Sinds de opening in 2001 is dit het hart van mijn bedrijf geweest, en dat verdient een feestje. Je kunt dan ook rekenen op een volledig vernieuwde showroom met de allernieuwste trends en hoogtepunten uit de wereld van Italiaans keukendesign.

Ik sluit het jaar graag af met een speciaal woord van dank voor de mensen die een keuken bij me hebben gekocht. Maar ook aan iedereen die dit jaar met mij is mee wezen vliegen in mijn vliegtuig: #thankyouforflyingsnaideroairlines!

Nogmaals heel veel dank voor het vertrouwen en de fijne samenwerking. Ik wens jullie allemaal een gezegende kersttijd en een voorspoedig, gezond en inspirerend 2026.



woensdag 24 december 2025

Snaidero G10 keuken in Breukelen

Vandaag neem ik jullie graag mee naar een speciaal project dat ik een paar maanden geleden mocht realiseren in Breukelen in een soort barnhouse. Het is een keuken die is afgeleid van mijn G10-keuken.

De G10 keuken is een concept van mij met Gaggenau apparatuur. En precies diezelfde, fantastische apparatuur heeft de klant in Breukelen bij mij afgenomen. Dat maakt dit project een soort ‘gekloonde’, maar dan grotere en persoonlijke, versie van de showroomkeuken.

We plaatsten deze keuken op een moment dat er bij de klant nog volop gewerkt werd. Maar nu de bouwvakkers zijn vertrokken kan ik dus wat foto`s met jullie delen. En wat ziet het er prachtig uit!






























De getallen achter het design

Laten we even inzoomen op de maten, want die zijn behoorlijk indrukwekkend:

De hogekasten wand: Een strakke, symmetrische wand van maar liefst 484 cm. Hij bestaat uit 8 hoge kasten van 60 cm: 3 hele deuren van 60cm, 2 "gebroken" deuren van 60cm met de ovens en dan weer 3 hele deuren van 60cm. Alles in spierwit hoogglans, wat niet alleen tijdloos oogt, maar ook nog eens super praktisch en degelijk is.

Het slimme detail: In deze wand schuilt een pareltje: een 120 cm brede pantrykast met vouwdeuren. Ideaal om bijvoorbeeld je koffiemachine in weg te werken, zodat je eiland altijd dat minimalistisch strakke aanzicht behoudt.

Het eiland: Hier gaat het echt om het statement. Een robuust eiland van 504 cm, uitgevoerd in RVS hoogglans gelakt. Dit is roestvrijstaal met een beschermende blanke laklaag, wat die professionele, industriële look geeft. Daarop ligt een helderwit Corian blad, gecombineerd met een geïntegreerd RVS werkgedeelte voor de dubbele spoelbak en de extra brede Gaggenau kookplaat.






























Voor wie `t leuk vind; hier onder nog de video van de G10 keuken (het origineel zeg maar).

In de G10 trouwens zitten nu niet meer de 200 serie ovens die in de video (en bovenstaande foto`s) te zien zijn. Deze zijn recent ingewisseld voor Gaggenau Minimalistic apparaten (nieuwe lijn). Hier over later meer.

dinsdag 23 december 2025

Nieuwe wijnkoeler RW204 Gaggenau

Binnenkort komt Gaggenau met een nieuwe wijnkoeler. Dit is een wijnkoeler die onder het blad past met een nismaat 87cm (Snaidero heeft 88cm ruimte). De deur is greeploos (push-to-open) en je kunt er een keukenfront van Snaidero op zetten. Is wel heel cool.

Beschikbaarheid medio Maart 2026. De grote wijnkoeler van Gaggenau is uiteraard wél direct leverbaar.




Gaggenau Minimalistic ovens

Zoals jullie weten heb ik onlangs mijn Gaggenau 200 serie ovens thuis gewisseld voor nieuwe lijn Gaggenau Minimalistic. De 200 serie ovens zijn immers uit productie.

De nieuwe ovens worden nu uitgebreid door ons getest 😀. Ik hoop er binnenkort meer van te laten zien op video. De eerste video heb ik al opgenomen maar deze moet nog gemonteerd worden.


























De 200 serie ovens die ik uit mijn keuken privé gehaald had zijn vandaag opgehaald door een enthousiaste klant uit Scharmer (Groningen).

Ze hebben ook een nieuwe Snaidero keuken bij me gekocht, maar die ging natuurlijk niet achter in de pickup mee.



















Snaidero keuken in Middelburg (project 1197)

Een poosje terug schreef ik iets op het blog over "opnieuw verliefd op Snaidero".

De keuken van die klant (project 1197) is onlangs uitgeleverd en inmiddels gemonteerd door monteur Jan.

Jan had ook de vorige Snaidero keuken gemonteerd van de klant in het huis in Arnemuiden.

























In de vorige keuken had de klant geen vouwdeurkast, maar nu wel! In deze vouwdeurkast kunnen ze het koffiezetapparaat wegwerken zodat het niet op het werkblad staat.

In dezelfde vouwdeurkast is ook de vaatwasser op hoogte ingebouwd.

De vorige keuken van klant was in Grigio Cemento micalak gespoten. Dit verkoop ik nog steeds heel vaak. Maar voor nu heeft de klant gekozen voor Champagne.


























Tenslotte. Zoals jullie kunnen zien heeft deze klant Gaggenau 200 serie ovens gekocht uit mijn G18 showroomkeuken. Heel fijn want daardoor kan ik nu de Minimalistic ovens showen in deze showroomkeuken.

Voor wie `t leuk vindt; hier onder de video van de vorige Snaidero keuken van klant. Een Snaidero Ola keuken in Grigio Cemento.



maandag 22 december 2025

G20 keuken in Arnhem (project 1199)

Vorige week is het eiland bezorgd voor de klant van project 1199 in Arnhem. Dit is een G20 keuken die op verzoek van klant is aangepast.

Het eiland van klant is inmiddels geplaatst, de klant kan dan in elk geval koken en spoelen tijdens de kerstdagen.

De kolomkasten in echt hout hebben wat langere levertijd, dat hopen we dus over een paar weken te gaan monteren.



































Het eiland is (net als in de showroom) in Champagne micalak uitgevoerd. Ten opzichte van de showroom is er echter een greeplijst aan toegevoegd zodat het werkblad iets omhoog is gegaan (klant is wat langer).

Ook zijn de zijpanelen van het eiland in dezelfde kleur als het blad (Taj Mahal) uitgevoerd. In de showroom is dat champagne.

In de hoge kasten wand straks komen twee Gaggenau ovens. In de showroomkeuken zit een Gaggenau oven met magnetron er boven. Maar klant had liever de dubbele oven. Zodoende hebben ze de twee Gaggenau 200 serie ovens van de G10 keuken van mij overgenomen. In die keuken zit nu Minimalistic (nieuwe lijn maar zonder pyrolyse).



































vrijdag 19 december 2025

Gaggenau wijnkoeler RVW467170

Gaggenau heeft onlangs de nieuwe lijn gepresenteerd. Zodoende is er nu ook een nieuwe serie wijnkoelers die de oude 400 serie vervangt.

Dit zijn wijnkoelers waar je een keukendeur op kunt zetten. Een deur dus met een sparing voor het glas van de wijnkoeler. Deze deur kan greeploos (de deur gaat met push-pull open).

Deze Expressive serie wijnkoeler heb ik inmiddels ook verkocht aan een klant in Goes (project 1207).

Dit is de brede versie (er is ook een smallere) van 61cm. Deze heeft 3 klimaatzones en plaats voor 110 flessen.


























Vandaag werd de wijnkoeler hier bezorgd in Arnemuiden. Het apparaat is nogal groot en zwaar. Qua hoogte pastte deze ook niet in mijn magazijn 😮, komt niet door het apparaat maar door de verpakking.

Gelukkig mocht ik `m gelijk bij de klant bezorgen.


























woensdag 17 december 2025

Snaidero keukens lossen

Daarnet is de vervoerder van Snaidero weer keukens wezen lossen hier in Arnemuiden. Deze keer kwam onder andere het G20 eiland binnen van project 1199 in Arnhem. Deze klant heeft veel haast, de oude woning is verkocht dus ze moeten naar hun nieuwe huis toe.

Het eiland van deze mensen heeft een kortere levertijd als het hout van de hoge kasten. Zodoende willen we nog nét voor de kerst het eiland gaan plaatsen bij deze klant.


























De kolomkasten bij deze klant volgen dan in Januari. Hier onder de video van de G20 keuken zoals de klant deze heeft besteld.

Ik hoop volgend jaar een nieuwe G20 keuken te gaan plaatsen. De nieuwe showroomkeuken wordt ietsje pietsje anders maar het blijft een G20.

dinsdag 16 december 2025

Italiaanse design keuken in Pasig (Manila)

Voor de liefhebbers van Italiaans keukendesign én voor iedereen met een zwak voor de Filipijnen zoals ik, heb ik vandaag een berichtje. Mijn vrouw en dochter hebben een Filipijns paspoort en we hebben daar ook een huis (met Snaidero keuken), dus het land ligt me wel aan het hart. Ik blijf dan ook graag op de hoogte van wat er speelt.

In de Nederlandse media zien we vaak een eenzijdig beeld van de Filipijnen. Maar zoals ik in mijn vlogs ook laat zien, kent het land een enorme diversiteit. Naast uitdagingen is er ook een groeiende groep welvarende mensen die prachtige huizen bouwen en inrichten – het tegendeel van het clichébeeld van de hut met golfplaten dak.





















Het perfecte bewijs? Deze strakke, high-end keuken van het Italiaanse merk Valcucine, geleverd door mijn con-collega’s van Valcucine in Makati, Manila. Hij staat in een prachtige villa in het chique Pasig in Manila.

Het laat zien dat de vraag naar topkwaliteit en design ook daar in de Filipijnen aanwezig is. Enkele jaren geleden werd mij door Snaidero zelfs gevraagd of ik de Filipijnse markt wilde betreden.

Toch richt ik me bewust op de EU. Waarom? Omdat het transport en de invoerrechten een keuken als deze ter plekke aanzienlijk duurder maken. Voor mijn Nederlandse klanten is het een groot voordeel dat zij vanuit Nederland met mij samenwerken: zij krijgen het allerbeste Italiaanse design, zonder de extreme logistieke kosten en complexiteit.






















Dit project in Pasig bewijst echter ontegenzeglijk: waar ter wereld je ook bent, de wens om je huis te verrijken met een iconische, emotionele en functionele Italiaanse keuken, is universeel. Of je nu in Nederland woont of in de Filipijnen, een mooie keuken is het kloppende hart van een huis.

Ben je geïnspireerd geraakt door Italiaans keukendesign? Of benieuwd hoe wij het aanpakken zonder internationale logistieke hobbels? Ik denk graag met je mee voor jouw droomkeuken, waar ook ter wereld.


























donderdag 11 december 2025

Snaidero keukens bezorgd (1195 Helmond)

Vandaag is de vervoerder van Snaidero weer keukens wezen lossen hier. Deze keer zat er (onder andere) de keuken bij voor project 1195 in Helmond. Dit is niet alleen een keuken maar ook een bijkeuken. Deze klant wilde dat allebei in Grigio Cemento micalak hebben. Persoonlijk vind ik dat de mooiste kleur van Snaidero.

De keuken in Helmond kan ik nog niet bezorgen. De klant vertelde dat er nog allerlei bouwvakkers rondlopen om bijvoorbeeld de vloer te leggen. Ik kan dan beter nog even wachten natuurlijk.


























Dan nog wat anders. Inmiddels is de Sint weer terug naar Spanje dus Lea heeft de kerstboom weer versierd. Net als afgelopen jaren heb ik weer een kerstvideo opgenomen, ik hoop deze binnenkort weer online te zetten.

Tussen kerst en oud-en-nieuw hoop ik naar Oostenrijk en Italië te gaan. De showroom is in die periode dus gesloten.


























dinsdag 9 december 2025

Snaidero keukens in Lichtenvoorde (1192)

Een poosje terug heb ik een paar Snaidero keukens verkocht aan een bedrijf in Lichtenvoorde (project 1192). De bouw van dit pand liep wat uit, zodoende zijn we pas vandaag begonnen met de montage van de keukens.

De eigenaar van dit bedrijf heeft privé ook een Snaidero Ola keuken staan, deze heb ik heel lang geleden geleverd (project 614).


























Er moest nog wat bezorgd worden in Lichtenvoorde, zodoende reed er toch een bus die kant op. Vandaar dat we ook gelijk maar apparaten hebben bezorgd bij de klant van project 1199 in Arnhem.

Daar (bij de klant in Arnhem bedoel ik) hopen we in de kerstvakantie te beginnen met het eiland van een G20 keuken. De keuken is met spoed besteld maar is in twee stukjes geknipt omdat het hout zo`n lange levertijd heeft. Dan kan de klant in elk geval koken.


























De klant in Arnhem heeft de 2 Gaggenau 200 serie ovens van mij gekocht uit de G10 keuken. Dit omdat ik de nieuwe lijn Minimalistic nu binnen krijg. Bij geval is er vandaag 1 oven binnengekomen voor de G10. Zodoende zit het nu even naast elkaar voor de time-being (oude en nieuwe lijn).

Ik verwacht de andere oven ook heel snel te ontvangen, deze staat immers niet op de backorderlijst van Gaggenau. Zoals ik laatst ook al op het blog schreef; voorlopig komen de Minimalistic apparaten nog niet volop binnen. Zeker tot April zijn vertragingen verwacht.


























vrijdag 5 december 2025

Snaidero Keuken in Calpe klaar (1183)

Begin deze week is de Snaidero keuken in Calpe (Spanje) gemonteerd. Inmiddels is de monteur klaar.

Bij deze keuken zijn 200 serie pyrolyse ovens ingebouwd van Gaggenau. Een hele fijne functie als je van een schone oven houdt.
























Omdat er nog steeds bouwvakkers rondlopen bij de klant zit de keuken nu nog in de beschermfolie. Onder die folie zit een prachtige Italiaanse design keuken.
























De klant van project 1183 in Calpe heeft in Nederland trouwens een rvs keuken van Snaidero. Deze heb ik in hun huis in Vijfhuizen geleverd (project 839 was dat).

Zo`n rvs keuken lever ik uiteraard nog steeds. Vorige week is er eentje geplaatst nog in Bloemendaal (project 1198). Ook die klanten hadden al eerder een Snaidero keuken bij me gekocht bij geval.

De keuken in Bloemendaal ziet er wel wat anders uit als wat ik normaal gesproken verkoop. Ik lever zelf geen gasfornuizen, dat heeft de klant dus elders gekocht. Ook bij hun vorige huis heb ik dat zo gedaan (project 694).