Na de eerste indrukken van mijn trip, kon ik gisteren en eergisteren al wat delen.
Vandaag nog een keer een berichtje over het bezoek bij Snaidero in Italië.
Tijdens mijn bezoek woonde ik namelijk een presentatie bij. Er is een nieuw management. Dit nieuwe management heeft de koers radicaal omgegooid, met één duidelijk doel: herkenbaarheid en uniformiteit op wereldniveau.
Het management van Snaidero vindt dat de herkenbaarheid bij dealers te wensen overliet. Dat gaat veranderen.
Vanaf nu moeten alle Snaidero-showrooms wereldwijd dezelfde, hoogwaardige uitstraling hebben. Deze nieuwe, strakke huisstijl is niet vrijblijvend. Dealers die zich hier niet aan kunnen of willen aanpassen, moeten afscheid nemen. Het wordt: één Snaidero, één gezicht.
Er zijn duidelijke richtlijnen. Zo moeten de stickers van de etalageruit verdwijnen en worden de logo's aangepast (mijn gevel is inmiddels al up-to-date). Alleen de openingstijden – in het Italiaans – mogen op de deur blijven.
Ook binnenin wordt de herkenbaarheid doorgevoerd. Denk aan specifieke elementen zoals een wit doek met bewegende beelden dat door Snaidero zelf wordt aangeleverd.
Ook reclame-uitingen moeten in de nieuwe huisstijk. Nu doe ik zelf niet aan reclame, dus daar heb ik geen last van.
Een van de grootste veranderingen zit in de inrichting van de showroom. Waar ik voorheen volledig vrij was in mijn keuze en opstelling, heeft het hoofdkantoor nu een stevige vinger in de pap. Zij stellen dat hun wereldwijde marktkennis groter is dan die van een individuele ondernemer.
Een voorbeeld: de G12-keuken die ik recent bestelde, viel al onder dit nieuwe regime. Mijn aanvraag werd grondig aangepast door het team in Italië. Er wordt serieus over "vergaderd" en ik krijg feedback van ze. Maar eerlijk is eerlijk: het kost wel extra tijd.
Ook hebben ze opmerkingen over de hoeveelheid keukens. Zij prefereren bijvoorbeeld één enorme keuken boven twee wat kleinere keukens (ze vinden dat ik teveel keukens heb). Maar... uiteindelijk blijf ík verantwoordelijk voor mijn showroom.
Als laatste nieuws: het Micalak kleurenprogramma wordt aangepast en technisch verbeterd. Binnenkort ontvang ik de nieuwe samples. Een einde komt er daarnaast aan de hoogglans metallic lak. Blijkbaar is de vraag hiernaar zo sterk gedaald dat de verfleverancier ermee is gestopt.
Kortom, Snaidero zet in op een helder, uniform en premium imago, van Italië tot in mijn showroom. Het is een strenger regime, met meer regie van bovenaf, maar wel met een duidelijk doel: de merkwaarde en herkenbaarheid versterken.



Geen opmerkingen:
Een reactie posten