De afgelopen drie weken was het stil op mijn blog. Ik was zoals jullie weten op vakantie! Na een heerlijke roadtrip door Europa ben ik er weer en kan ik de draad weer oppakken.
We hebben dit keer een roadtrip gemaakt door Engeland, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië en Luxemburg. Het was voor ons al de derde keer dit jaar dat we in Italië waren, na een bezoek tijdens de kerstvakantie en de keukenbeurs in Milaan afgelopen april.
Je kunt wel zeggen dat het land van design en lekker eten ons blijft trekken. Alleen hebben we natuurlijk meer gedaan als lekker eten en mooie dingen bekijken.
Zo sprak ik af met Nederlandse klanten die ik al bijna 30 jaar ken. Zij zijn ieder jaar te vinden in de buurt van de fabriek in San Daniele del Friuli. Het is inmiddels traditie om daar samen koffie te drinken. Het blijft speciaal om zulke trouwe klanten ook in hun 'tweede thuis' te ontmoeten.
Een andere afspraak stond gepland met 1 van de orderverwerkers van Snaidero. Ook hij had vakantie, maar als echte Italiaan blijft hij dan graag in eigen land. We hebben bij een kop koffie even bijgepraat over werk en natuurlijk over de Snaidero keukens. De vakantie van de Snaidero medewerkers duurt nog even maar eind deze maand gaan ze weer aan de slag.
Tot slot zocht ik een oude bekende op in Verona. Toen ik een jaar of tien jaar was, leerde een Italiaanse vriend van mijn ome Wim mij de eerste Italiaanse woordjes. Helaas is Wim er niet meer, maar zijn Italiaanse vriend nog wel. Hij woont in de buurt van Verona. Het was geweldig om hem na al die jaren weer te zien. En als goede gast kon ik natuurlijk niet vertrekken zonder wat rijst bij hem te kopen – want in Italië verbouwen ze de heerlijkste rijst, gevoed met het water van de Po.
Ik had eigenlijk ook graag een bezoek gebracht aan een klant in Italië, bij wie ik onlangs nog een Snaidero-keuken heb geleverd (project 1196, voor wie het zich herinnert).
Helaas zat de tijd dit keer echt tegen (was ook een beetje te warm eigenlijk). Dat plan bewaar ik dan ook voor een volgende reis – het geeft weer een mooi doel voor de toekomst.





Geen opmerkingen:
Een reactie posten